Blog to też strona www

tworzenie-stron-www-Coraz więcej firm i instytucji poza firmowym serwisem www prowadzi własny blog. To jeden z przejawów socjalizacji internetu. Co prawda nie jest to typowe medium społecznościowe, to często za takie uchodzi, co zależy od prowadzącego i tematyki bloga.

Na rynku spotkać można zarówno blogi zakupowe, lifestylowe, edukacyjne, podróżnicze, kulinarne, jak i typowe pamiętniki rodzinne, parentingowe itd. Każdy z blogów jest inny nie tylko pod względem budowy, grafiki, adresu ale pod kątem stylu pisania, publikacji.

Publikacje w blogu bywają bardzo różne, niemniej każdy blog zasługuje na profesjonalną szatę graficzną i unikalny projekt. Podobnie jak w przypadku stron www blogi mogą zawierać podstrony, kategorie. Forma bloga pozwala na zbliżenie się do potrzeb klientów, użytkowników.Najczęściej blog stanowi jeden z elementów strony www, jednak nie zawsze tak jest. Możliwość komentowania w blogu jak i zawierania wielu aktualności na które nie ma miejsca na stronie firmowej pozwalają prowadzić dialog z użytkownikami, promować firmę i jej produkty jeszcze lepiej, jeszcze skuteczniej.

Jak stworzyć dobry blog? Przede wszystkim trzeba przemyśleć jego formułę, intensywność publikacji wpisów, jak i animowanie dyskusji. Najczęściej tematy same się nasuwają na wpisy, jednak poza kwestiami merytorycznymi istotna jest też oprawa graficzna, forma. Blogi charakteryzuje rozrywkowy charakter oraz prosty język, tym samym grafiki wzbogacające wpisy również takie powinny być.

Wpisy nie mogą być ani za długie, ani za krótkie, winny być aktualne i rzetelne, poprawnie zredagowane. Wpisy blogowe są podstawą dla bloga, który można urozmaicić dodatkami typu ankieta, sonda, pliki do pobrania itp. Prezentacja bloga winna zapewniać komfort przeglądania bloga, przeszukiwania jego zawartości co gwarantuje wyszukiwarka treści oraz archiwum bloga. Pomóc w nawigacji mogą także kategorie w jakich pogrupowane są wpisy, oraz tagi.

By blog był chwytliwy, przyciągał wielu czytelników warto jest zadbać o jego żartobliwą formę, oryginalną formę, która wyróżni nasz blog na tle wielu innych podobnych.